KALENDARZ IMPREZ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 lutego 2012 13:16

Kalendarz imprez w przedszkolu

Pasowanie na przedszkolak

Wróżby Andrzejkowe

Choinka- bal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka

„Dzień życzliwości” – Walentynki

Wiosna, Wiosna.. powitanie Wiosny”

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Rodziny- festyn rodzinny

Żegnaj przedszkole” – uroczyste pożegnanie przedszkola

Udział w imprezach, turniejach sportowych organizowanych w gminie

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


22 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Boćkach odbyło się pasowanie na przedszkolaka, na które przybyły dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie krótkim występem rozpoczął Daniel Lasecki. . Dyrektor Zespołu Szkół- Kazimierz Pietraszko, oraz Wójt Gminy Stanisław Derehajło w swoich przemówieniach podkreślili rolę młodego człowieka w naszej ojczyźnie. W części artystycznej wystąpiły wszystkie trzy grupy przedszkolaków pod kierownictwem: 3, 4 latki Pauliny Łochnickiej, Marty Zalewskiej i Eweliny Górskiej, 5-latki Ewy Sajewicz i Elżbiety Szymczuk. Pasowania dokonał Kazimierz Pietraszko. Wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie podpisując się palcem zamoczonym w farbie.

11

12

13

14

15

16

17

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE


30 listopada w Klubie Przedszkolaka Bociek w grupie 3,4 latków odbył się Andrzejkowy bal przebierańców. Dzieci wraz z paniami udekorowały salę rysunkami, kukłami i rekwizytami wprowadzającymi nastrój tajemniczości. Wychowawczynie przebrały się za wróżki. Każda z nich specjalizowała się innego rodzaju wróżbami (wróżba z łupiną orzecha, z butelką, wróżba „kim będę?”, wróżenie za pomocą butów, wróżby z wosku). Następnie odbyły się zabawy ze śpiewem przy muzyce, oraz poczęstunek.

1

2

3

5

CHOINKA- BAL KARNAWAŁOWY

 

15 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Boćkach odbyła się Choinka, na którą przybyły dzieci wraz z rodzicami. W części artystycznej najmłodsza grupa maluszków przedstawiła „Jasełka”, starsze dzieci „Bal karnawałowy”. Dzięki przedstawieniu przedszkolacy mogli podtrzymać tradycje bożonarodzeniowe, wzmocnić więzi rodzinne, oraz czerpać radość z czasu wspólnie spędzonego z bliskimi. Pod nadzorem wychowawców odbyły się konkursy tj. :taniec na gazecie, skoki w workach oraz wiele innych sprawiających radość dzieciom przyjaznych zabaw. Po występach dzieci przybył Mikołaj i rozdał im prezenty.

6

7

8

9

Dzień Babci i Dziadka

 

W Centrum Kulturalno - Turystycznym w Gminie Boćki 20 stycznia odbył się uroczysty „Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci grupy przedszkolnej 3-4 latków pod kierownictwem Pani Marty Zalewskiej oraz Pauliny Łochnickiej przygotowały inscenizację poświęconą dzisiejszemu świętu. Pięknie wyglądające Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki swoim dziadkom. Po zakończonej oklaskami części oficjalnej maluszki złożyły Babciom i Dziadkom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli upominki. Babcie zostały obdarowane pięknymi koralami wykonanymi z kolorowego makaronu, a Dziadkowie etui na okulary, upominki dzieci wykonały samodzielnie pod bacznym okiem Pań Przedszkolanek. Dalsza część spotkania przybrała charakter wspólnej zabawy dziadków z wnuczkami, a dla osłody czekał wspólny ciasteczkowy poczęstunek. Ten szczególny dzień minął w ciepłej i rodzinnej atmosferze dla nas wszystkich.

18

19

20

21

 

 
 
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości