Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Fabryka Optymizmu 50+

Celem projektu jest utworzenie Centrum Aktywności Lokalnej (CAL), które będzie oferować nowe metody indywidualnego i środowiskowego wsparcia na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji społecznej. Działalność CAL zakłada zaangażowanie społeczności do rozwiązywania konkretnych problemów jako podstawowy element swojej skuteczności.

Okres realizacji projektu:

1 styczeń 2012r. – 30 czerwiec 2012r.

Kto może brać udział w projekcie?

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby nieaktywne zawodowo* zamieszkałe na terenie Gminy Boćki, w tym co najmniej 12 osób powyżej 50 roku życia.

W ramach projektu oferujemy:

-Warsztaty „Fabryka Optymizmu” odbędą się 3 bloki tematyczne oraz spotkanie z doradcą zawodowym

-Wizyta studyjna 2-dniowa wyjazd do wsi tematycznych na Podlasiu oraz wizyta w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sokółce

Zapewniamy:

-przerwy kawowe w czasie trwania warsztatów

-wyżywienie, zakwaterowanie podczas wizyty studyjnej

-komplet materiałów promocyjnych i szkoleniowych

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, więcej informacji można uzyskać w biurze CAL, ul. Plac Armii Krajowej 5, 17-111 Boćki, tel 85 731 31 42

*„Osoba nieaktywna zawodowo to osoba pozostającą bez zatrudnienia (osoba w wieku 15-64 lata niezatrudniona, nie wykonująca innej pracy zarobkowej, zdolna i gotowa do podjęcia zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, w co najmniej połowie wymiaru czasu pracy), która jednocześnie nie zalicza się do kategorii osób bezrobotnych, jak również nie będąca rolnikiem ani domownikiem rolnika, tj. nie płacąca KRUS. Do grupy osób nieaktywnych zawodowo, należy zaliczyć również osoby uczące lub kształcące się, osoby pobierające świadczenia emerytalne lub rentowe, które spełniają jednocześnie definicję osoby pozostającej bez zatrudnienia, tj. są w wieku 15-64 lata, nie są zatrudnione oraz nie wykonują innej pracy zarobkowej, a także są zdolne i gotowe do jej podjęcia.