Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
17-111 Boćki, Plac Armii Krajowej 3
Kontakt : tel. 85 731 96 10 wew. 28
Godziny i miejsce urzędowania: poniedziałek – piątek w godz.8.00 – 16.00, budynek Urzędu Gminy
P u n k t k o n s u l t a c y j n y
jeśli picie alkoholu jest problemem dla Ciebie lub kogoś z twoich bliskich, podejrzewasz uzależnienie u bliskiej Ci osoby, jesteś uwikłany w przemoc domową, jesteś dorosłym dzieckiem alkoholika lub potrzebujesz porady w trudnej sytuacji życiowej, zapraszamy do punktu konsultacyjno-informacyjnego, w którym udzielane są przez psychologa porady i konsultacje w zakresie szeroko rozumianej problematyki uzależnień. Oferta punktu skierowana jest do osób uzależnionych, używających szkodliwie ,współuzależnionych , członków ich rodzin oraz osób im bliskich.
Nieodpłatne spotkania o charakterze konsultacyjnym i motywacyjnym dla osób zgłaszających się z własnej inicjatywy, odbywają się w trzeci czwartek każdego miesiąca w godz. 10.00 – 12.00 w budynku obok Urzędu Gminy Boćki, ul. Plac Armii Krajowej 5.
Termin najbliższego spotkania - 19 grudnia 2019r.
Podstawowe zadania punktu konsultacyjnego:
- Prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień i przemocy w rodzinie.
- Motywowanie osób uzależnionych od alkoholu do podjęcia leczenia odwykowego oraz psychoterapii w zakładach lecznictwa odwykowego.
- Wspomaganie osób pijących ryzykownie i szkodliwie w podjęciu decyzji w sprawie zmiany szkodliwego wzoru picia.
- Motywowanie osób współuzależnionych do ewentualnego podjęcia psychoterapii w zakładach lecznictwa odwykowego.
- Udzielanie wsparcia osobom po zakończonej psychoterapii poprzez rozmowy podtrzymujące lub udział w grupach wsparcia.
- Inicjowanie interwencji w przypadku rozpoznania zjawiska przemocy w rodzinie poprzez udzielenie stosownego wsparcia i informacji o możliwościach uzyskania pomocy i powstrzymania przemocy.
- Współdziałanie z innymi podmiotami zajmującymi się rozwiązywaniem problemów uzależnień oraz przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
- Gromadzenie aktualnych informacji na temat dostępnych miejsc pomocy i kompetencji poszczególnych służb i instytucji z terenu gminy , które powinny być włączone w systemową pomoc dla rodziny.