Jesteś tutaj: Start / Archiwum

Archiwum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Ekumeniczny Wieczór Kolęd 2017
25 stycznia 2017

Ekumeniczny Wieczór Kolęd 2017

W sobotni, styczniowy wieczór Boćki rozbrzmiewały kolędami, śpiewanymi w wielu językach. Było to prawdziwie ekumeniczne kolędowanie: kolędy polskie i prawosławne, po niemiecku i nawet po holendersku. Kolęda zjednoczyła również wyznawców naszych dwóch współistniejących religii katolicyzmu i prawosławia, a także połączyła pokolenia- wystąpiły  dzieci i młodzież, a także seniorzy i dorośli. W tym roku spotkanie kolędników odbywało się w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego hasłem było: Pojednanie- miłość Chrystusa przynagla nas.

 

Teresa Modzelewska
Czytaj więcej o: Ekumeniczny Wieczór Kolęd 2017
31 sierpnia 2016

Realizacja funduszu sołeckiego

Na przedsięwzięcia w ramach Funduszu sołeckiego przeznaczono 339.958,00 zł, wydatkowano kwotę 337.129,66 zł., co stanowi 99,17 % środków zaplanowanych w ramach funduszu sołeckiego na rok 2015.Wielkości zaplanowane i wydatkowane z Funduszu sołeckiego przedstawia załącznik Nr 7 do Zarządzenia. Wykonanie wydatków na przedsięwzięcia wg poszczególnych sołectw przedstawia się następująco:

Czytaj więcej o: Realizacja funduszu sołeckiego
31 maja 2016

Poświęcenie cerkwi w Andryjankach

Dzień 21 maja 2016r. zapisał się szczególnie w historii boćkowskiej parafii. Tego dnia Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski dokonał poświęcenia cerkwi filialnej pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Andryjankach. Czcigodnego gościa powitały dzieci, władze lokalne, mieszkańcy Andryjanek oraz proboszcz parafii ks.prot. Mirosław Niczyporuk. W krótkim słowie powitalnym proboszcz przypomniał historię cerkwi w Andryjankach. Budowę świątyni rozpoczęto w 1905 roku, a ukończono w 1915, jednak do jej konsekracji nigdy nie doszło. Sytuacja związana z I wojną światową odcisnęła swoje piętno na mieszkańcach naszych terenów.

Czytaj więcej o: Poświęcenie cerkwi w Andryjankach
3 czerwca 2016

VIII Parada Orkiestr Dętych w Boćkach

Dnia 29 maja 2016 roku odbyła się VIII Parada Orkiestr Dętych w Boćkach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury.Parada rozpoczęła się przejściem orkiestr spod budynku GOK-u do placu przy Urzędzie Gminy w Boćkach. Wszystkich przybyłych gości oraz licznie zgromadzoną publiczność przywitał Marek Skomorowski. Zapowiedział występ pierwszej orkiestry z Bielska Podlaskiego, której dyrygentem jest Pan Henryk Adamiec. Orkiestra wykonała kilka utworów muzycznych.

 

Czytaj więcej o: VIII Parada Orkiestr Dętych w Boćkach
29 lipca 2016

Festyn rodzinny w Boćkach

Rodzinna zabawa to fajna sprawa

12 czerwca, w niedzielę, Boćki rozbrzmiewały dobrą zabawą z okazji Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez miejscową szkołę.

„Festyn rodzinny jest okazją, by ukazać różne formy spędzania wolnego czasu z dziećmi, jednocześnie bawić się i uczyć w sposób miły i ciekawy. Im więcej damy od siebie dzieciom, tym więcej otrzymamy, gdy dorosną. Przekazujemy im swoją wiedzę i posiadane talenty”- mówili dyrektorzy Zespołu Szkół witając zebranych.

Czytaj więcej o: Festyn rodzinny w Boćkach