Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Gmina Boćki realizuje projekt pn. „ Idea Kilometra Zero szansą na rozwój obszarów wiejskich – wyjazd studyjny”

logo

Gmina Boćki realizuje projekt pn. „ Idea Kilometra Zero szansą na rozwój obszarów wiejskich – wyjazd studyjny”

Celem operacji jest zapoznanie się z dobrze rozwijającym się i cieszącym się dużą popularnością modelem współpracy Km0 w regionie Veneto we Włoszech, którego ideą jest promowanie produktów pochodzących od lokalnych przedsiębiorców poprzez nakierowanie restauracji, kawiarni, gospodarstw agroturystycznych, sprzedawców oraz stołówek na oferowanie klientom lokalnych produktów, a także wspieranie sprzedaży produktów bezpośrednio z gospodarstwa.

Poprzez organizację wyjazdu studyjnego możliwe będzie poznanie zasad funkcjonowania idei Kilometra Zero, sprawdzenie jak faktycznie funkcjonują krótkie łańcuchy dostaw, wymiana doświadczeń, dobrych praktyk oraz napotkanych barier przy wdrażaniu idei. Dzięki nawiązaniu współpracy z zagranicznymi partnerami i przy odpowiednim zaangażowaniu samorządu a także lokalnych stowarzyszeń możliwe będzie podjęcie działań prowadzących do przeniesienia idei Kilometra Zero na grunt województwa podlaskiego.

Beneficjentami projektu są: lokalni przedsiębiorcy, pracownicy Urzędu Gminy Boćki, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Stowarzyszenie „KLEKOCIAKI”, Lokalna Grupa Działania „Puszcza Białowieska”

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej podlaskie.ksow.pl.