Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Kolejne dofinansowanie Ochotniczym Strażom Pożarnym

logo

27 września 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia promes udzielenia dotacji na zadania realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne na terenie województwa podlaskiego.

W uroczystości wzięli udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Podlaski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Białymstoku dr inż. Maciej Borzyszkowski, włodarze gmin oraz prezesi i członkowie OSP.

Po raz kolejny WFOŚiGW w Białymstoku, w ramach programu Przeciwdziałanie i likwidacja zagrożeń środowiska rozdysponuje środki finansowe, które umożliwią doposażenie jednostek, a tym samym poprawę ich gotowości bojowej i skuteczniejszą pomoc.

Tym razem środki finansowe trafią do ośmiu jednostek. Dofinansowanie otrzymają Ochotnicze Straże Pożarne z Płociczna, Przerośli, Potaszni, Bociek, Narewki, Kolna, Wasilkowa i Zabłudowa. Promesy i symboliczne czeki na zakup sprzętu przekazał Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński oraz Prezes Zarządu WFOŚiGW w Białymstoku dr inż. Maciej Borzyszkowski.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wspiera i będzie wspierał straż pożarną naszego województwa. Jedynie w ostatnich 4 latach, tj. 2016-2019 przeznaczył na bezzwrotne dofinasowanie straży ponad 16 mln złotych, co znacznie przewyższa wysokość dotacji w znacznie dłuższym okresie 2000-2015.

https://drive.google.com/drive/folders/1XlzKIk03sZjLiUg1TeT_BAS37NNNObQM?usp=sharing