Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych z dotacji Województwa Podlaskiego

W październiku bieżącego roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wygonowie wzbogaciła się o samochód pożarniczy marki VOLVO . Jest to wynik realizacji umowy pomiędzy Gminą Boćki a Województwem Podlaskim na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Całkowity koszt pojazdu wyniósł 93.000,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków Województwa Podlaskiego to 70.000,00 zł. Na to zadanie Gmina Boćki pozyskała także środki z Nadleśnictwa Borki w kwocie 14.000,00 zł, pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Boćki. Samochód strażacki ma kluczowy wpływ na efektywność działania jednostki OSP. Stanowi on podstawę wyposażenia straży pożarnej, bez którego właściwe zapewnienie gotowości bojowej OSP nie jest możliwe. Niewątpliwie zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego wpłynie na sprofesjonalizowanie jednostki OSP w Wygonowie, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy strażaków, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na podniesienie roli i znaczenia OSP wśród społeczeństwa.