Festyn rodzinny w Boćkach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 lipca 2016

Rodzinna zabawa to fajna sprawa

12 czerwca, w niedzielę, Boćki rozbrzmiewały dobrą zabawą z okazji Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez miejscową szkołę.

„Festyn rodzinny jest okazją, by ukazać różne formy spędzania wolnego czasu z dziećmi, jednocześnie bawić się i uczyć w sposób miły i ciekawy. Im więcej damy od siebie dzieciom, tym więcej otrzymamy, gdy dorosną. Przekazujemy im swoją wiedzę i posiadane talenty”- mówili dyrektorzy Zespołu Szkół witając zebranych.

Program w formie wierszowanej przedstawili uczniowie, mówili m.in.

„ Zabaw rodzinnych proponujemy co niemiara

I wysiłek umysłowy i fizyczny - dobra para

W rodzinnych kalamburach sprawdzicie

Czy porozumiewać się bez słów umiecie.

Mózg swój w łamigłówkach i sudoku wytężaj

Całą rodzinę do zabawy sprężaj

Bądźcie niezmiernie świata ciekawi

Nauka nieraz Was zaskoczy, zdziwi i rozbawi…..”

Ważną częścią spotkania była licytacja ręcznie wykonanego obrusa i talon do zakładu fryzjerskiego Agnieszki Kruszewskiej na rzecz szkolnego koła Caritas.

„Talenty warto prezentować podczas różnych konkursów i plebiscytów. Organizujemy je w naszej szkole , a także zachęcamy, by uczniowie brali udział w konkursach pozaszkolnych”- mówili dyrektorzy wręczając nagrody m.in. na najlepszych sportowców w Szkole Podstawowej ( Jakub Gajko, Emilia Bartoszuk) i Gimnazjum : Marek Dmitruk, Aleksandra Litwińczuk), a następnie za udział w innych konkursach.

To była dobra okazja do zaprezentowania talentów w recytacji wierszy m.in. swoje wiersze przedstawili Natalia Zawadzka i Mateusz Jurczuk zwycięzcy konkursu wojewódzkiego. Wystąpili również mali hiphopowcy i instruktorka zumby.

Obok placu prezentowały się okoliczne szkoły ponad gimnazjalne. Atrakcji było wiele m.in. motocykliści, którzy wozili chętnych ulicami, konkursy i zabawy ruchowe z nagrodami, malowanie twarzy, zjeżdżalnia, trampolina, wata cukrowa, lody itp.

Swoje stoisko miała Gminna Biblioteka Publiczna z kiermaszem książek, grami planszowymi i projektem edukacyjnym EkoPaka.

Całość prowadziła nauczycielka miejscowej szkoły Anna Kudrewicz.