Jesteś tutaj: Start / Archiwum / OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 sierpnia 2017

info piktogramWójt Gminy Boćki informuje mieszkańców Gminy , że z dniem 15 lipca 2017 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie „Programu  bioasekuracji  mającego na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń”

Treść tego rozporządzenia została dostarczona sołtysom gminy Boćki.

Rozporządzenie zobowiązuje do zapewnia wielu wymogów dotyczących bioasekuracji w terminie do dnia 14.08. 2017 roku  lub złożenia do tego dnia oświadczenia Powiatowemu  Lekarzowi  Weterynarii oświadczenia, że gospodarstwo nie spełnia tych wymogów.

W przypadku złożenia  oświadczenia, że gospodarstwo nie spełnia tych wymogów, Powiatowy Lekarz Weterynarii wyda decyzje nakazującą zabicie utrzymywanych świń i wypłaci odszkodowanie a Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyzna rekompensaty na okres obowiązywania programu tj. do 31 grudnia 2018 roku.

Posiadacz który nie dostosuje do 14 sierpnia 2017r gospodarstwa do wymagań bioasekuracji  i nie złoży oświadczenia w tym terminie, że gospodarstwo nie spełnia wymagań straci prawo do rekompensaty za nieutrzymywanie świń.