VIII Parada Orkiestr Dętych w Boćkach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 czerwca 2016

Dnia 29 maja 2016 roku odbyła się VIII Parada Orkiestr Dętych w Boćkach. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury.Parada rozpoczęła się przejściem orkiestr spod budynku GOK-u do placu przy Urzędzie Gminy w Boćkach. Wszystkich przybyłych gości oraz licznie zgromadzoną publiczność przywitał Marek Skomorowski. Zapowiedział występ pierwszej orkiestry z Bielska Podlaskiego, której dyrygentem jest Pan Henryk Adamiec. Orkiestra wykonała kilka utworów muzycznych.

 

Następnie na scenę zaproszono orkiestrę z Bociek, gospodarza parady orkiestr. Kapelmistrzem od początku jej istnienia jest Józef Deniziak. Orkiestra bierze czynny udział w uroczystościach państwowych i kościelnych, do dziś wykonała ponad 100 koncertów. Następnie wystąpiła orkiestra z Hajnówki pop batutą Krzysztofa Romaniuka. W repertuarze znalazły się utwory rozrywkowe, marszowe i patriotyczne.
Po raz drugi gościnnie na Boćkowskiej scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Brześcia na Białorusi, która działa od 2012 roku przy Kolegium Muzycznym w Brześciu. Dyrygentem jest Witek Tychoniuk. W repertuarze znalazły się pieśni wojskowe, ludowe, patriotyczne. Orkiestrę wspomagał zespół wokalny Kupalinka z Brześcia. Miłym zaskoczeniem było wykonanie repertuaru w języku polskim.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.