Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

11 grudnia 2017

WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU ZNALEZIENIA PADŁEGO DZIKA

Afrykinfo piktogramański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI. Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać sięw zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska.

 

Czytaj więcej o: WYTYCZNE DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU ZNALEZIENIA PADŁEGO DZIKA
7 grudnia 2017

Nowe komputery w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boćkach

logo

Gminna Biblioteka Publiczna w Boćkach z przyjemnością informuje, że wniosek o dofinansowanie złożony w programie dotacyjnym Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017" został rozpatrzony pozytywnie.  Biblioteka zakupiła sprzęt komputerowy na sumę 11.860 złotych, z czego 10.000 zł dofinansował Instytut Książki.

Czytaj więcej o: Nowe komputery w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boćkach
29 listopada 2017

Duch, który umacnia miłość

Taka myśl przewodnia przyświecała organizatorom i uczestnikom tegorocznej Cecyliady w Boćkach. W niedzielę 26 listopada w miejscowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się przegląd pieśni religijnej w wykonaniu chórów i solistów dziecięco-młodzieżowych. Wystąpiły zespoły: Iskierki i schola z Łubina Kościelnego, schola Karmelki z Bielska Podlaskiego, zespół Tęcza z Zespołu Szkół Specjalnych z Bielska Podlaskiego, chór szkolny z Dziadkowic i Bociek.

Teresa Modzelewska
Czytaj więcej o: Duch, który umacnia miłość