Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Boćki informuje, iż w okresie od 1 sierpnia 2022 roku do 31 sierpnia 2022 roku, przypada drugi termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej  może złożyć wniosek  wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego oraz zaświadczenie wydane przez kierownika ARiMR  o liczbie DJP bydła będącego  w posiadaniu producenta rolnego. W przypadku złożenia zaświadczenia w miesiącu lutym – nie ma obowiązku ponownego dostarczania dokumentu. Faktury potwierdzające natomiast zakup oleju napędowego, powinny obejmować okres od 01 lutego 2022 roku do 31 lipca 2022 roku.

Limit roczny zwrotu podatku w 2022 roku wynosi: 110,00 zł * ilość ha użytków rolnych oraz 40,00 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Stawka zwrotu za paliwo w 2022 roku wynosi: 1,00 zł na litr oleju napędowego.

Wypłata zwrotu podatku akcyzowego  dotycząca wniosków złożonych w  miesiącu sierpniu nastąpi w  okresie  od 1 do 31 października 2022 roku przelewem na rachunek bankowy wskazany we wniosku.