Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Archiwum

Artykuły

 • Informacja

  Od 1 lipca 2021 roku każdy właściciel lub zarządca w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych będzie miał obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do 1MW (megawat), np. piec, miejska sieć ciepłownicza, pompa ciepła itp.

  Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Jeżeli Twój dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed dniem 1 lipca 2021 roku na złożenie deklaracji jest 12 miesięcy. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po dniu 1 lipca 2021 roku deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.

  Czytaj Więcej o: Informacja
 • Cyfrowa wieś - w poszukiwaniu nowych kompetencji

  PD Solutions Daniel Prokopiuk w partnerstwie z Gminą Boćki oraz Gminą Nowogród realizuje projekt pt. „Cyfrowa wieś - w poszukiwaniu nowych kompetencji” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2020-2021 zgodnie z Umową nr ROR-II/KSOW-N-14/2021 z dnia  27 maja 2021 r.

  Czytaj Więcej o: Cyfrowa wieś - w poszukiwaniu nowych kompetencji
 • WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU OSŁONOWEGO

  W celu zrekompensowania wzrostu kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności, w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, został wprowadzony dodatek osłonowy. Jest to realne wsparcie dla obywateli, na które przeznaczamy ponad 4 mld zł. Wsparciem objętych zostanie blisko 7 milionów gospodarstw domowych, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2 100 zł w gospodarstwach jednoosobowych lub 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych.

  Czytaj Więcej o: WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU OSŁONOWEGO
 • II Nabór wniosków - fotowoltaika

  W związku z Zarządzeniem nr 14/2022 Wójta Gminy Boćki z dnia 25.03.2022 r. dotyczącym realizacji projektu „Wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Gminie Boćki”  niniejszym zapraszam mieszkańców gminy Boćki do składania wniosków o przyznanie grantu na montaż instalacji fotowoltaicznej. II nabór wniosków prowadzony będzie w trybie ciągłym od 25 marca 2022 roku do wyczerpania środków. Informujemy również, iż nabór wniosków może zostać zakończony albo wstrzymany, o czym będą Państwo informowani poprzez stronę internetową Gminy Boćki.

  Czytaj Więcej o: II Nabór wniosków - fotowoltaika
 • III Nabór wniosków - fotowoltaika

  W związku z Zarządzeniem nr 29/2022 Wójta Gminy Boćki z dnia 05.07.2022 r. dotyczącym realizacji projektu „Wsparcie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w Gminie Boćki”  niniejszym zapraszam mieszkańców gminy Boćki do składania wniosków o przyznanie grantu na montaż instalacji fotowoltaicznej. III nabór wniosków prowadzony będzie w trybie ciągłym od 05 lipca 2022 roku do wyczerpania środków. Informujemy również, iż nabór wniosków może zostać zakończony albo wstrzymany, o czym będą Państwo informowani poprzez stronę internetową Gminy Boćki.

  Czytaj Więcej o: III Nabór wniosków - fotowoltaika
 • Dodatek węglowy

  Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w Urzędzie Gminy Boćki od dnia  22 sierpnia 2022 r.  do 30 listopada 2022 r.

  Wprowadzona 12 sierpnia 2022 r. ustawa  o dodatku węglowym z (Dz. U. z 2022 r., poz. 1692), stwarza możliwość ubiegania się o jednorazowe świadczenie pieniężne. Jest ono przyznawane w formie dodatku węglowego w wysokości 3 000,00 zł i przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w którym głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe zasilane paliwami stałymi. Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

  Czytaj Więcej o: Dodatek węglowy