Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Boćki informuje, iż  w okresie od 1 lutego 2023 roku do 28  lutego 2023 roku, przypada pierwszy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej  może złożyć wniosek  wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej oraz zaświadczeniem  wydanym przez kierownika ARiMR  o liczbie  DJP  bydła  będących  w posiadaniu producenta rolnego. Faktury za zakup oleju napędowego w I terminie, powinny obejmować okres od 1 sierpnia 2022 roku do  31  stycznia 2023 roku.

Limit roczny zwrotu podatku w 2023 roku wynosi:

132,00 zł  *  ilość ha użytków rolnych

 oraz

48,00 zł x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Stawka zwrotu za paliwo w 2023 roku wynosi: 1,20 zł na litr oleju napędowego.

Wypłata zwrotu podatku akcyzowego w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie nastąpi w  okresie  od 3 do 28 kwietnia 2023 roku przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.