Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Spotkanie w sprawie rewitalizacji

W dniu 29.03.2017 o godz. 12.  (po sesji rady Gminy) odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie programu rewitalizacji gminy Boćki, w którym uczestniczyli radni, mieszkańcy, sołtysi, lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Spotkanie służyło zdiagnozowaniu problemów społecznych, gospodarczych, środowiskowych i przestrzennych występujących na obszarach kryzysowych oraz wypracowaniu wspólnej wizji rewitalizacji gminy Boćki.

Pani Edyta Dziekońska przedstawiła ,,dobre praktyki w rewitalizacji" aby ułatwić mieszkańcom zapoznanie się z pojęciem rewitalizacji. Głos zabrała również Pani Monika Kruszewska, która poinformowała, że będzie prowadzić dyżur konsultacyjny w godzinach pracy Urzędu od poniedziałku do piątku zachęcając do składania pomysłów w formie pisemnych wniosków na odnowę gminy, zagospodarowanie terenów, propozycję remontów budynków, wskazanie działań, które według mieszkańców mogą poprawić atrakcyjność gminy.

Opracowywany Program Rewitalizacji umożliwi ubieganie się o środki z Unii Europejskiej na współfinansowanie działań służących rozwiązywaniu problemów społecznych, gospodarczych lub infrastrukturalnych występujących na wyznaczonym obszarze rewitalizowanym.

Prezentacja