Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

Program rządowy „Dobry start”

logo piktogramWójt Gminy Boćki  informuje, że z dniem 1 czerwca 2018 r. weszło w życie  rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” wprowadzające jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł na dziecko.

 

 

 Zgodnie z brzmieniem rozporządzenia, świadczenie przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dziecko, do ukończenia:

 

  • 20 roku życia;
  • 24 roku życia, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

 Rodzina może liczyć na wsparcie bez względu na posiadany dochód.

 

Świadczenie nie przysługuje:

  • jeżeli dziecko zostało umieszczone w domu pomocy społecznej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie;
  • na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne.

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia „Dobry start” będą  przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku do dnia 30 listopada danego roku w Urzędzie Gminy Boćki, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 listopada danego roku.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Boćki pok. nr 7,  bądź pod numerem telefonu: 85 731 96 27.