Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań 2021

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

INFORMACJA

logo

Informacja dotycząca terminów składania wniosków o przyznanie świadczeń wychowawczych 500+, Dobry Start 300+, świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Wójt Gminy Boćki, informuje, iż wnioski o przyznanie poniższych świadczeń na nowy okres zasiłkowy można składać w następujących terminach:

 

Świadczenie wychowawcze (500+)

  • od 1 lipca 2019 r. - tylko drogą elektroniczną (za pośrednictwem bankowości elektronicznej, ZUS PUE i portalu Empatia),
  • od 1 sierpnia 2019 r. - w formie papierowej (w siedzibie tut. urzędu, w godzinach pracy urzędu, pokój nr 7) oraz drogą elektroniczną.

Rodzice, którzy mają obecnie przyznane do 30 września 2019 r. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają od 1 lipca (elektronicznie) lub od 1 sierpnia (w formie papierowej) jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

Złożenie wniosku w okresie od 1 lipca do 30 września 2019 r., oznacza wypłatę świadczeń na nowych zasadach wraz z wyrównaniem od m-ca lipca br.

UWAGA! Złożenie wniosku w październiku (lub miesiącach kolejnych) oznacza wypłatę świadczeń od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za minione miesiące.

 Świadczenie Dobry Start (300+)

  • od 1 lipca 2019 r. - tylko drogą elektroniczną (za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia),
  •  od 1 sierpnia 2019 r. - w formie papierowej (w siedzibie tut. urzędu, w godzinach pracy urzędu, pokój nr 7) oraz drogą elektroniczną.

UWAGA!  Aby uzyskać prawo do świadczenia Dobry Start (300 + ), wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada 2019 r.

 Świadczenia rodzinne,
świadczenia z funduszu alimentacyjnego

  • od 1 lipca 2019 r. - tylko drogą elektroniczną (za pośrednictwem portalu Empatia),
  • od 1 sierpnia 2019 r. - w formie papierowej (w siedzibie tut. urzędu, w godzinach pracy urzędu, pokój nr 7) oraz drogą elektroniczną.

 W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy   złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia
31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy    złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia
1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

UWAGA! Nie należy przesyłać elektronicznie wniosków na nowy okres zasiłkowy przed terminem 01.07.br.)  

Szczegółowych informacji dotyczących składania wniosków, można uzyskać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy w pokoju nr 7 lub pod numerem telefonu (85) 731-96-27.