Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Płatności bezgotówkowe

Polna droga zimą

Budynek Urzędu Gminy

Zespół Folklorystyczny Klekociaki

Wschód słońca nad rzeką Nurzec

Podlaskie Spotkania 2016

„Szukanie Jajka”

14 kwietnia 2019 r. (niedziela) o 14.00. odbyły się warsztaty wielkanocne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach. W tym roku warsztaty miały formę zabawy plenerowej. Dzieci, które brały udział w zabawie, dostały mapy na podstawie których, szły określoną trasą i rozwiązywały zadania umieszczone na trasie. Część trasy była oznakowana znakami (strzałkami) na asfalcie, a także numerami zadań, dzięki czemu dzieci ćwiczyły nie tylko umiejętne czytanie mapy, ale również spostrzegawczość w terenie. Jedno z zadań brzmiało: „Wejdźcie do sklepu i zapytajcie czy jest suchy chleb dla konia”, wykonując to zadanie dostawało się od Pani w kasie kopertę z kolejnym zadaniem, które polegało na tym, aby do następnego punktu trasy iść tyłem. Bardzo dziękujemy Paniom ze sklepu, że wzięły udział w naszej zabawie.

Zabawa miała swój początek pod budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach i po przejściu całej trasy dzieci ponownie spotykały się w GOK-u. Tutaj czekało je bardzo trudne zadanie ponieważ trzeba było w poszczególnych zdaniach odnaleźć cyfry i dodać je do siebie np. W dzień nigdzie się ćmy nie znajdzie. → tutaj ukryła się cyfra 10. Otrzymana suma otwierała drzwi do GOK-u. Ostatnim zadaniem było szukanie jajek. Polegało to na tym, iż jajka czekoladowe ukryte były w budynku GOK-u i na dany znak dzieci mogły razem wejść do środka i szukać jajek. Po skończonych poszukiwaniach, każdy liczył swoje łupy. Rozradowane dzieci pytały czy w następnym roku możemy powtórzyć takie warsztaty.